17 Kasım 2017

İlk Yardım Eğitimi = İşi ve İşe Alma Şansınızı Artırın

  İlk Yardım Eğitimi = İşi ve İşe Alma Şansınızı Artırın

Bir iş arıyorsunuz o zaman mutlaka ilk yardım eğitimini almayı düşünmelisiniz. İlk yardım eğitimi ;  sadece size hayat kurtarma becerileri öğretmekle kalmaz aynı zamanda CV’( Özgeçmişinize) nize de eklenir.  Bugün kü iş hayatında iş bulabilmek için çok rekabetçi olmanız gerekir. Değişik istihdam olanakları olmasına rağmen; günümüzde iş arayanların sayısı ile iş ilanları arasın da büyük bir orantısızlık mevcuttur. İşi almak için şanslı olmayanlar veya görüşmeleri boşa çıkmış ve bu döngüde devam edenler için İlk Yardım Eğitimi ( Sağlık Bakanlığı Onaylı ) almak özgeçmişlerini güçlendirmenin harika bir yolu olabilir.  

 

 

Bu süreç hem başvuru sahipleri hem de işverenler açısından zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte tek çözüm olmamak la beraber küçük ancak, önemli basit bir  adım atılabilir. İş arayanlar tarafından yapılacak bu  basit adım, ilk yardım eğitimine katılmaktır.  

Günümüzde farklı sektör ve sanayilerdeki büyük şirketler her zamankinden daha fazla ilk yardım sertikasına sahip çalışanlar arıyor..

İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yeni düzenlemelerde ki son gelişmelerle , Tüm İşletmelerde İşyeri Tehlike Sınıfı ve çalışan sayısı dikkate alınarak İlkyardım Eğitimi almış personel bulundurmak yasal bir zorunluluk haline gelmiştir.Bu durum  ilk yardım eğitiminin önemini artırmıştır.  İlk Yardım Eğitimi gerektiren meslek ve unvan sayıları  kurumlarda her zaman kinden daha fazla artmıştır. Bu yaklaşım ile ; İlk Yardım eğitimini alan kişi sayısının artması hem çalışanlara hem de işverenlere maddi ve manevi pek çok  açıdan fayda sağlamaktadır .

Bir işveren veya çalışıyorsanız ; çalışma ortamında ilk  yardım eğitiminin önemini ve yararlarını ciddi olarak düşünmelisiniz.  

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.